Teams

Team Morris – Defending Champions – Kelowna/Vernon Curling Clubs

Fourth – Jim Cotter – hometown Vernon, BC
Skip/Third – John Morris – hometown Canmore, AB
Second – Tyrel Griffith – hometown Kelowna, BC
Lead – Rick Sawatsky – hometown Kelowna, BC

Team Joanisse – CTRS Winners – Golden Ears Winter Club, Maple Ridge

Skip – Dean Joanisse – hometown Abbotsford, BC
Third – Paul Cseke – hometown Victoria, BC
Second – Jay Wakefield – hometown Vancouver, BC
Lead – John Cullen – hometown Vancouver, BC

Team Geall – CTRS Winners – Kelowna Curling Club

Skip – Sean Geall – hometown Abbotsford, BC
Third – Jeff Richard – hometown Kelowna, BC
Second – Brendan Willis – hometown Kelowna, BC
Lead – David Harper – hometown Kelowna, BC

Team Tardi – Lower Mainland A Event winners Royal City/Langley Curling Clubs

Skip – Tyler Tardi – hometown Surrey, BC
Third – Sterling Middleton – hometown Fort St John/Burnaby
Second – Jordan Tardi – hometown Surrey, BC
Lead – Nicholas Meister – hometown Langley, BC

Team Bilesky – Lower Mainland B Event winners – Royal City Curling Club

Skip – Andrew Bilesky – hometown New Westminster, BC
Third – Steve Kopf – hometown New Westminster, BC
Second – Daniel Wenzek – hometown Burnaby, BC
Lead – Cameron Watt – hometown Langley, BC

Team Guignard – Lower Mainland C Event winners – Royal City Curling Club

Skip – Jeff Guignard – hometown Vancouver, BC
Third – Chris Faa – hometown Richmond, BC
Second – Jeff Sargent – hometown Richmond, BC
Lead – Nick Kuit – hometown North Vancouver, BC

Team Moss – Lower Mainland C Event winners – Richmond Curling Club

Fourth – Richard Brower – hometown Richmond, BC
Third – Jan Bos – hometown Richmond, BC
Second/Skip – Mike Moss – hometown Surrey, BC
Lead – Deryk Brower – hometown Richmond, BC

Team Buchy – Kootenays Qualifiers – Kimberley Curling Club

Skip – Tom Buchy – hometown Kimberley, BC
Third – Deane Horning – hometown Castlegar, BC
Second – Dave Toffolo – hometown Kimberley, BC
Lead – Darren Will – hometown Fernie, BC

Team Longworth – Okanagan Qualifiers – Vernon Curling Club

Skip – Mark Longworth – hometown Vernon, BC
Third – Michael Longworth – hometown Vernon, BC
Second – Aron Herrick – hometown Vernon, BC
Lead – John Slattery – hometown Vernon, BC

Team Craig – Island A Event Qualifiers – Victoria Curling Centre

Skip – Wes Craig – hometown Shawnigan Lake, BC
Third – Miles Craig – hometown Shawnigan Lake, BC
Second – Cameron de Jong – – hometown Victoria, BC
Lead – Josh Hozack – hometown Victoria, BC

Team Jackson – Island B Event Qualifiers – Victoria Curling Centre

Skip – Glen Jackson – hometown Victoria, BC
Third – Andrew Komlodi – hometown Victoria, BC
Second – Corey Chester – hometown Victoria, BC
Lead – Joel Cave – hometown Victoria, BC

Team McArdle – Open Event Qualifiers – Victoria Curling Centre

Skip – Ken McArdle – hometown Port Coquitlam, BC
Third – Denis Sutton – hometown Victoria, BC
Second – Darren Boden – hometown Victoria, BC
Lead – Glen Allen – hometown, Victoria, BC
Fifth – Neil Dangerfield – hometown Victoria, BC